10 Ocak 2014

Ocak Transferi

izet hajroviçGalatasaray ocak ayı transfer döneminde sol ve sağ kanatlarına uyum sağlayabilecek, Sneijder’in yokluğunda alternatif olabilecek, özellikle sol ayağını çok iyi kullanabilen bir oyuncu arayışını İzet Hajroviç gidermek üzere transferini gerçekleştirdi. Umarım Galatasaray adına doğru ve verimli bir transfer olmuş olur.Hajroviç’in ne denli verim olacağı önümüzdeki bir kaç maçta şans bulduğunda göreceğiz. Takımdan 2 futbolcunun en azından sezon sonuna kadar ayrılığı kesinleşti gibi. Amrabat gidici ve Engin Baytar da Çaykur Rizespor’a sezon sonuna kadar kiralandı. Amrabat da Galatasaray bir şekilde elden çıkarmanın planlarını yapıyor olmalı. Yani önümüzdeki sezon Amrabatı takımda görmek istediklerini düşünmüyorum ancak Amrabat örneği gittiği takımda 5 asist ve 5 gol gibi zor bir performans sergilerse bir ihtimal takımda yeniden yerini bulabilir. Onun haricinde Engin takımda forma şansı bulamadığı için oynatılmak üzere Rize’ye kiralanması doğru bir karar gibi gözüküyor. Nitekim Galatasaray’da kalsa mutsuz olurdu. Engin değerli bir yetenek.Onu kaybetmek çok kolay ancak kazanmak çok zor bir futbolcu ve karakter.

 

Bu bağlamda Galatasaray’da transfer politikası nedir bilinmez ama Şampiyonlar Ligi için mutlaka sol bek alması gerekir. Sol bek transferi için de elinde bulundurduğu Riera’yı göndermesi gerekir. Rieara aslında çok değerli bir kanat oyuncusu. Soldan yaptığı bindirmeler çok faydalı.Ataklarda birebirlerde çalım yeteneğinin üzerine çok iyi de orta kesen bir futbolcu. Ancak yabancı kontenjanında şuan için gönderilebilecek listede ilk sırada yer alıyor. Onun da şansızlığı bir türlü sol bek bulunamamasının akabininde sol bekte devşirme usulü ile Rieara’yı monte ettiler. Bu da yılların sol kanat oyuncusunu inişli çıkışlı grafiklere neden oldu. İspanya Milli takımında yer almış bir oyuncuyu kalitesiz diyemezsiniz. Riera geçtiğimiz 2 sezonda Galatasaray’da bir çok kupa kazandı. Ayrılırsa çok üzülür ancak bir çok başarı onu tatmin etmiştir. Umarım ayrılırsa her iki taraf için de hayırlı olur.

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...