26 Ocak 2014

Harbiden ”girdi”

Mazot oldu 5 lira, an itibariyle dolar 2.3, euro 3.13. Ekonomi alt üst durumda, üretmeyen ülkemizin lirası dolar ve euro nun altında eziliyor.Üreten kesim sayılan çiftçi üretecek hali mi kaldı? Girdi masrafları o kadar arttı ki kaça üretecek, kaça satacak?

Çiftçi mazotun bu fiyat artışıyla tarlasını sürmesi çok zor görünüyor. Çiftçiye verilen destekler nereye kadar sürecek. Çiftçi şuan sessiz.Sesini duyuramıyor.Duyuracak hali mi kaldı? Çiftçi gündemi takip etmekten ekeceğini mi düşünecek biçeceğini mi? Zamlar yolda.Elektriğinden doğalgazına, ulaşımından ekmek fiyatlarına kadar yiyecek, giyecek, ulaşım, enerji, eğlence, teknoloji, turizm tüm sektörlerde zamlar ufukta göründü. Belki seçim arifesinde olduğumuzdan yansımadı ancak dolar ve euro nun %35 lik artışına rağmen gram zam gelmemişse fırtına öncesi sessizlikten başka nedir?

Vay halimize.Allah yardımcımız olsun.

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...