Tarih tekerür etti

Bazı takımlara bazı takımlar ters gelebilir. Bunun bir örneği Arsenal’in başına gelenler.Galatasaray 2000 yılındaki Arsenal takımına karşı finalde aldığı galibiyet ve kazandığı kupa,  kulüp ve camialarını bir hayli üzmüştü. Ancak Arsenal rövanşı almak için sponsorlarının düzenlediği Emirates Cup’a Galatasaray’ı davet ettiler ve galip gelerek hem kupa kazanacaklar hem de 2000 yılında Galatasaray’a karşı kaybettikleri Uefa Kupası’nın nitekim rövanşını alacaklardı. Lakin tarih tekerür etti. Yine Galatasaray, yine avrupanın fatihleri, takımdaki oyuncular, yönetim veya teknik ekip değişse de değişmeyen tek şey Galatasaray’ın ruhu.1-0  geriden gelerek Arsenal’e karşı hem rövanşı  vermediler, hem de kendi sahalarında Galatasaray’a üstünlük sağlamalarını engellediler.

Bir diğer tekerür ise Didier Drogba. Drogba premier ligte mücadele ederken Arsenal’e karşı oynadığı 6 sezonda 11 gol atarak bireysel anlamda Arsenal’e en çok gol atan futbolcu olmuştu. Keza 2011-2012 sezonunda Chelsea formasıyla Arsenal’e hem iç hem de dış sahada ikişer gol atma başarısı göstererek Arsenal’in kara listesine girmişti. Her ne kadar da Arsenal taraftarının bir kısmı Emirates Cup’taki final maçında Dorgba’yı yuhalayan tezahüratlarda bulunsa da maçta olsun maç sonrası röportajlarda olsun mütevaziliğini korudu ve Arsenal kulübüne karşı olan saygısını gösterdi. Tarih ikinci kez aynı maçta tekerür etti. Drogba kaldığı yerden devam ederek Arsenal’e  2 gol atma başarısı gösterdi.

Tarih tekerür etti

Keyifli bir 90 dakika izledim.Daha derli toplu bir savunma vardı.Hücumda Snejder ve Drogba’nın katkısı tartışılmaz.Takımın fitilini ateşleyen iki yıldız. Melo orta sahada her zaman ki gibi görevinin hakkını teslim ediyor.Muslera talihsiz bir gol yedi fakat genel anlamda başarılıydı.

Umarım 11 Ağustos 2013 tarihinde de Galatasaray Fenerbahçe karşısında süper kupayı kazanarak geçen sezon ki aldığı başarıyı yineler ve tarih yeniden tekerür ederlogo2013