Sancılı değişim

mancini-galatasarayMakale yazmayalı uzun zaman oldu gerçekten. Ama mazeretim yok değil. 29 Ağustos’ta geçirdiğim elim kaza beni biraz klavye ile baş başa bırakmaktan alıkoydu.Geçen zaman içinde bir çok ders aldım hayattan.Bazı şeyler dahi anlamama yol açtı. Şahsi meseleleri daha uzatmadan gündeme ilişkin bir kaç yorumumu zaman aşımına uğramadan dile getirmek istiyorum.

Takdir ederseniz ki genellikle yazılarım teknoloji ve spor başlıklarıyla ele alıyorum.Çünkü uzmanlık ve ilgi alanım bu konular.

Gelelim asıl mevzuya.Son dönemlerin spor gündeminin başında yer alan Galatasaray’ın teknik direktör değişimine. Herkes bir şeyler söyledi.Herkesin yorumuna da saygı duyuyorum.Benim de bu konuda düşüncelerim var olan krizin aşılma şekli.Her iki tarafında hataları vardır. Ancak amaç en az hasarla çıkmaktır.Eğer bu bir kaza ise.Mesele büyük bir camia olan Galatasaray’ın en az kayıpla bu sonuca varması. Ama gördük ki zararlı çıkan yine Galatasaray oldu. Artık geçmişe sünger çekilmeli. Ama Fatih Terim’i de mutlaka kaybedilmemeli.Çünkü Terim Galatasaray’ın her şeyi.Galatasaray’ı Galatasaray yapan önemli unsurlardan birisi.

Neyse yerine yönetim Mancini’yi getirdi.Belki Juventus maçından sonra konuşmak daha rahat.Mancini mevcut adaylar arasında doğru yapılan bir seçim gibi gözüküyor.Nitekim doğru tercih zamanla anlaşılacaktır.Umarım Galatasaray sezon sonuna kadar her hangi bir krize yol açacak bir durumla karşılaşmaz…