Fenerbahçe – Galatasaray Derbisi Maç Analizim

galatasaray-fenerbahçe 10 kasım

Öncelikle, Ulusumuzun kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. yıl dönümünde bir Türk Genci olarak saygıyla ve özlemle anıyorum.

Bilinen şu ki tarih yine tekerür etti ve Fenerhahçe maçı kazandı. Öncelikle teknik olarak yorumda bulunmayacağım.Çünkü bu maçta teknik taktik oyundan öte psikolojik bir savaş vardı. Her zaman olduğu gibi Fenerbahçe tribünleri hakemi etkisi altına aldılar. Chedjou’nun pozisyonunda penaltı bekleyen rakipler kendi aleyhlerine karar çıkarlarsa bu kadar savunabilir miydi penaltı diye. Bence çok kolay penaltı kararı çıktı. 1-0 geriye düşen Galatasaray doğal olarak psikolojik olarak maça eşit başladığı Fenerbahçe karşısında geriye düştü.

Maçın ikinci yarısında ofsayttan atılan bir gol tek göze çarpan olay.Çünkü maçı bitiren olay. 90+2 ‘de penaltı kazanan Galatasaray sağolsun Melo’nun kaçırmasıyla maçın son onlarında heyecanın yaşanmasına engel oldu.

Galatasaray takımı hakkında söyleyebileceğim tek bir söz var Fatih Terim’in takımdan ayrılmasıyla takım içinde birlik ve beraberlik zayıflamış.Yönetimin bu konuda ekstra çalışma yapması lazım. Lider arasında puan farkı 9’a çıkması Galatasaray’ı erken havlu attırabilir. Bu nedenlen mental olarak takımın toparlanması lazım.