03 Haziran 2014

Transfer politikası

didier-drogbaBir Galatasaraylı olarak öncelikle dünya starı Didier Drogba’nın takımdan ayrılmasından dolayı büyük hüzün yaşadığımı belirtmek isterim. Drogba 1,5 senede Galatasaray formasıyla Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali, Süper Lig Kupası, Türkiye Kupası, Türkiye Süper Kupası ve Emirates Cup olmak üzere 5 kupa kaldırdı. Bu kadar kısa zamanda büyük başarılara imza attı. Yaş itibariyle çok tartışılsa da bence afrika kökenli oyuncuların fiziksel olarak diğer kıta oyuncularına göre üstünlükleri olduğunu kanaatinde olarak Drogba’nın en az 2 sene daha verimli olacağını düşünüyorum. Galatasaray’da kalsaydı nice kupalarda onunda emeği olabilirdi. Bunun yanı sıra saha içinde olsun saha dışında olsun takıma her manada katkıda bulunabilecek bir karakteri yerine dolduramayacağınızı bilginiz halde bu kararı almak ise düşündürücü.

Gelelim transfer polikasına. TFF’nin artık kimine göre Türk Futbolu’nu ileriye taşımak kimine göre Galatasaray’ın önüne ket vurmak düşüncesi olsun 5+3 kuralı kabül gördü. Galatasaray’da 4 yabancı ismin yeri garanti. Muslera, Melo, Sneijder ve Telles kadroda kemik yapıyı oluşturuyor. Sakatlığı sona gelen Bruma da takımda düşünebilir.Çünkü bonservisi için 12 Milyon Euro vermişsen bir futbolcu için değerini kaybetmeden ya elden çıkarman gerekir ya da takım için maksimum bir şekilde kullanman gerekir. Drogba’nın yerine hiç bir futbolcu dolduramaz ama ona yakın da olsa bir yabancı santrafor şart. Bu da afrika kökenli, atletik futbolcu olursa daha iyi olur. Galatasaray gol yollarında zaman zaman sıkıntı çekti ancak sezonun büyük bir kısmını kanatlardaki oyuncuların yoksunluğundan ve stoper mevkindeki oyuncuların formsuzluğundan yakındı. Santraforun yanı sıra kanatlara ve stoper mevkiine mutlaka birer çok kaliteli yabancı futbolcu transfer edilmelidir.

Galatasaray yine yapar yapacağını yavaş hareket eder alınacak iyi futbolcuları kaçırır.Az para vermek uğruna DÜnya Kupası sonrasını bekler.Bilmez ki alacağı oyuncu belki çok değerlenecek. Gelecek vaad eden belli bir çıtanın üzerindeki futbolcular daha önceden araştırılmalı ve zamanında transfer edilmelidir.

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...