05 Ekim 2013

Sancılı değişim

mancini-galatasarayMakale yazmayalı uzun zaman oldu gerçekten. Ama mazeretim yok değil. 29 Ağustos’ta geçirdiğim elim kaza beni biraz klavye ile baş başa bırakmaktan alıkoydu.Geçen zaman içinde bir çok ders aldım hayattan.Bazı şeyler dahi anlamama yol açtı. Şahsi meseleleri daha uzatmadan gündeme ilişkin bir kaç yorumumu zaman aşımına uğramadan dile getirmek istiyorum.

Takdir ederseniz ki genellikle yazılarım teknoloji ve spor başlıklarıyla ele alıyorum.Çünkü uzmanlık ve ilgi alanım bu konular.

Gelelim asıl mevzuya.Son dönemlerin spor gündeminin başında yer alan Galatasaray’ın teknik direktör değişimine. Herkes bir şeyler söyledi.Herkesin yorumuna da saygı duyuyorum.Benim de bu konuda düşüncelerim var olan krizin aşılma şekli.Her iki tarafında hataları vardır. Ancak amaç en az hasarla çıkmaktır.Eğer bu bir kaza ise.Mesele büyük bir camia olan Galatasaray’ın en az kayıpla bu sonuca varması. Ama gördük ki zararlı çıkan yine Galatasaray oldu. Artık geçmişe sünger çekilmeli. Ama Fatih Terim’i de mutlaka kaybedilmemeli.Çünkü Terim Galatasaray’ın her şeyi.Galatasaray’ı Galatasaray yapan önemli unsurlardan birisi.

Neyse yerine yönetim Mancini’yi getirdi.Belki Juventus maçından sonra konuşmak daha rahat.Mancini mevcut adaylar arasında doğru yapılan bir seçim gibi gözüküyor.Nitekim doğru tercih zamanla anlaşılacaktır.Umarım Galatasaray sezon sonuna kadar her hangi bir krize yol açacak bir durumla karşılaşmaz…

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...