26 Eylül 2015

Memletim Burdur’u çok seviyorum

Doğduğum şehir Burdur. Kelimeler yetmez anlatmaya çünkü yaşanınca anlanır bu memleketin kıymeti. Belki çoğu hemşehrimiz için bu kadar büyütülecek bir yer değildir belki haritada bile adını ve yerine bilmeyen vatandaşlarla doludur bu memleket ancak tarihin merkezinde, insanlık tarihinin neredeyse başlangıcını tanıklık etmiş Burdur, tarihin ta kendisi olmakla beraber, yaşanabilir bir cennet adeta. Yeter ki kıymetini bilelim, yeter ki onu daha yaşanabilir kılmak için geliştirelim. Memleketimizin başta gölü olmak üzere dağı, taşı, toprağı ve iklimi her türlü gelişime açık. Yapılması gereken doğru planlama ve özverili çalışma ile vatandaşın elini taşın altına koyarak bu memleketi daha yaşanılabilir bir yer kılması için gereken azim ve mücadeleyi sergilemesidir.
Mutlak ve mutlak herkesin elini vicdanına koymasının ardından şu soruyu aklına getirmesi ve sorması gerekir; ”Ben Burdur’luyum, Burdur’da doğdum, atalarım Burdur’lu, neslim de Burdur’lu olacak, ben Burdur için ne yaptım, ne yapmalıyım?” demelidir çünkü ben memletim Burdur’u çok seviyorum…

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...