20 Ağustos 2013

Galatasaray – Gaziantepspor Maç Analizi 19 Ağustos 2013

galatasaray gol sevinci 2014Dün akşam rehavet, güzel gol, heyecan hepsi de vardı. Galatasaray, maçın erken dakikalarında dünya yıldızı Sneijder’in başlattığı hücum organizasyonunu kendisi sonlandırırken gerçekten çok şık bir gol attı. Futbolcular atılan gole takım halde katkıda bulundular. Maçın ilk yarısına kadar Galatasaray rakibine pek pozisyon vermedi ve ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı. Maçın ikinci yarısına yine hızlı başlayan taraf Galatasaray oldu ve maçın 51. dakikasında penaltı kazanıldı. Öncelikle çok net bir penaltı olduğunu belirtmeliyim. Hakem kendisi karar vermedi ancak yardımcının kararına uyarak Galatasaray’ın hakkının yenilmesinin önüne geçti. Hakem penaltıda kararsız olduğu gibi kaleciye kart göstermede de kararsız kaldı ama bu sefer yanlış karar verdi. Kaleciyi en az sarı kart ile cezanlandırması gerekirdi. Gelelim penaltıya…Penaltıyı Burak Melo’dan müsaade isteyerek kendisinin yaptırdığı penaltıyı kullanmak istedi ve kullandı.Bana göre kendisi adına kötü başlayan bir lig maratonu istemediğinden ve motivasyonunu pozitif yöne çevirmek adına penaltıyı kullanıp gol bulmayı hedefledi. Kimileri Fatih Terim hocanın otoriterisini sarstı dedi. Ancak bunu biz belirleyemeyiz. Fatih Terim şahsen kendisi bu durumdan alındıysa tavrını Burak Yılmaz’a karşı koyar. Bence kullanmasaydı daha iyi olurdu derim ancak dediğim gibi Burak son iki maçta oynatılmadı ve motivasyonu negatif yönde ilerliyordu. Buna çare amaçlı gol atarak gidermek istedi.

Maçın ilerleyen dakikalarında rehavete giren Galatasaray takımı artan Antep hucümları karşısında Galatasaray taraftarını üzüyor kendisine yakışmayacak bir futbol sergiliyordu. Antep hücumlarının meyvesini aldı ve Muhammet’in çok güzel rövoşatasıyla jenerik bir gol attı. Galatasaray gol yese de maçı Antep’in lehine çevirecek skoru vermeyeceğinden emindim. Çünkü orda bir isim varki maçın başından son düdüğüne kadar her an Galatasaray’ın menfaatini düşünen bir adam.Didier Drogba. Her makalede olduğu gibi bu adamdan bahsetmemek olamaz. Drogba hücumda gösterdiği faydalı futbolu savunmada Antep’in hücumlarına direnerek ve çıkardığı bir kaç önemli topla gösterdi. Drogba takımın lideri olmaya devam ediyor.

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...