09 Kasım 2013

Fenerbahçe – Galatasaray derbisi öncesi görüşlerim

drogba_fenerbahçe derbisi

Galatasaray, son Kopenhag maçında ağır bir yenilgi almış yarın oynanacak Fenerbahçe derbisi öncesi acaba sorularını getirdi. Muslera gibi takımın önemli yapı taşını sakatlığı sebebiyle eksikliğini hissedecek olan Cimbom, yetmezmiş gibi son haftaların en formda ismi Sneijder’in belindeki ağrılar yüzünce bu maç için risk edilmeyeceği haberlerinde bir Galatasaraylı olarak tedirgin ediyor. Ancak her ne kadar da zor durumda olursa olsun, başı öne eğilmeyecek tek takım Galatasaraydır. Galatasaray bundan daha zor koşullarda büyük zaferlere imza atmıştır.Kimse korkmasın ki Galatasaray ruhu üstesinden gelecektir.

Maça gelirsek ligde lider durumda olan Fenerbahçe, Avrupa kupalarında mücadele etmemenin avantajıyla, haftada bir yaptığı maçlar ile dinlenmiş ve maça hazır gibi görünüyor.Ancak seri galibiyetlerle ligde istediğini alan Fenerbahçe yüksek motivasyondayken dün takımın teknik direktörü Ersun Yanal’ın rahatsızlanması ve hastaneye kaldırılıp operasyon geçirmesi takımın motivasyonunu indirgemiş olabilir. (Bu arada Ersun Yanal’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz)

Derbinin favorisi olmaz belki ama istatistikler Fenerbahçe’yi Kadıköy’de açık ara üstün gösteriyor. Bu nedenle maçı Galatasaray adına kazanmak çok zor. Zaten zorluk bir yana şansızlığı üzerinde yıllardır Saraçoğlu Stadı’nda Galatasaray’ın. Alıncak bir galibiyet Galatasaray takımı için çıta yükseltecektir. Çünkü alışılagelmiş bir senaryo oynanıyor tam 14 senedir. Bu nedenle Galatasaray’ın kazanması çok şeyi değiştirecektir. Fenerbahçe’nin kazanması ise hiç bir şeyi değiştirmez.

Galatasaray, Fenerbahçe maçını nasıl kazanır ?

  1. Takım moral, motivasyon ve mental olarak hazır olmalı
  2. Takım maç içinde seyirci baskısını yenmeli
  3. Fenerbahçe takımı iyi analiz edilmeli
  4. Maç içinde taktik ve fiziksel disiplin sağlanmalı
  5. Öne geçilen skorlarda rehavete girilmemeli
  6. Geri düşülen skorlarda mücadeleden vazgeçilmemeli
  7. Mümkünse en az 3 farklı skora erişilmeli.

 

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...