10 Kasım 2013

Fenerbahçe – Galatasaray Derbisi Maç Analizim

galatasaray-fenerbahçe 10 kasım

Öncelikle, Ulusumuzun kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. yıl dönümünde bir Türk Genci olarak saygıyla ve özlemle anıyorum.

Bilinen şu ki tarih yine tekerür etti ve Fenerhahçe maçı kazandı. Öncelikle teknik olarak yorumda bulunmayacağım.Çünkü bu maçta teknik taktik oyundan öte psikolojik bir savaş vardı. Her zaman olduğu gibi Fenerbahçe tribünleri hakemi etkisi altına aldılar. Chedjou’nun pozisyonunda penaltı bekleyen rakipler kendi aleyhlerine karar çıkarlarsa bu kadar savunabilir miydi penaltı diye. Bence çok kolay penaltı kararı çıktı. 1-0 geriye düşen Galatasaray doğal olarak psikolojik olarak maça eşit başladığı Fenerbahçe karşısında geriye düştü.

Maçın ikinci yarısında ofsayttan atılan bir gol tek göze çarpan olay.Çünkü maçı bitiren olay. 90+2 ‘de penaltı kazanan Galatasaray sağolsun Melo’nun kaçırmasıyla maçın son onlarında heyecanın yaşanmasına engel oldu.

Galatasaray takımı hakkında söyleyebileceğim tek bir söz var Fatih Terim’in takımdan ayrılmasıyla takım içinde birlik ve beraberlik zayıflamış.Yönetimin bu konuda ekstra çalışma yapması lazım. Lider arasında puan farkı 9’a çıkması Galatasaray’ı erken havlu attırabilir. Bu nedenlen mental olarak takımın toparlanması lazım.

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...