12 Ağustos 2013

Drogba farkı

drogba süper kupa finali gol sevinciGalatasaray 3. kez Süper Kupayı aldı.Galatasaray ile Fenerbahçe arasında gerçekleşen Süper Kupa Finali’nde maç kadrolarına baktığımızda TFF’nin uyguladığı yabancı futbolcu kontenjanı göz önüne çıktı.Galatasaray’da  Chedjou ve Riera 18 kişilik kadroda yer bulamadı.Süpriz olarak hazır olmadığını düşündüğüm Gökhan Zan, ilk onbirde yer alarak şaşırttı. Galatasaray genel anlamda Fenerbahçe karşısında daha üstün oynayan takımdı. Galatasaray daha etkili pozisyonlara girdi. Zaman zaman Fenerbahçe Sow ile etkili poziyonlara girse de maçın adamından anlaşılacağı üzere kaleci Mert’in olmasında Galatasaray’ın kaleye vuran etkili şutlarını kurtarmasıydı. Galatasaray’da maçın kazanılmasında bariz Drogba farkı ortaya çıktı. Tecrübesiyle takımını birçok pozisyona sokan Drogba maçın daha erken bitmesini sağlayacak pozisyonlar yakalamasına rağmen değerlendiremedi ancak ekstra zamanda oynanan ilk devrenin 9. dakikasında Hakan Baltanın güzel ortasını mükemmel şekilde vurarak topu ağlara gönderdi. Takımının kupayı almasında başrol oynadı.

süper kupa galatasaray 2013

Maçta çok katkısı olan futbolculardan Muslera önemli gol kurtarışlarında bulundu Ayrıca katkısını gözardı etmemek gerekir. Takımda vasatı aşmayan Hamit’i, Fatih Terim hala nasıl tahammül ediyor saygıyla karşılıyorum.Ancak Hamit bu şekilde futbolunu sürdürse formayı kaptırabilir. Oyuna sonradan giren Erman Kılıç, Galatasaray’daki kariyerinin ilk resmi maçında beğendiğimi söyleyebilirim. Sezon içinde katkıda bulunabilecek oyunculardan. Melo ile Selçuk henüz yüzde yüz hazır değiller. Bir kaç maç sonra geçen sezon kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Sneijder takımın 10 numarası maç içinde topu iyi kontrol etti.Sonuca getirecek pozisyonlarda yer almamasına rağmen 123 dakika belki hayatında ilk kez kaldı. Genel anlamda Galatasaray takımı tatmin edici futbol oynamamasına rağmen finallerin ve kupaların takımı olduğunu gösterdi. Umarım 19 Ağustos 2013 tarihindeki Gaziantep maçına iyi hazırlanırlar ve Spor Toto Süper Lig’e galibiyetle başlar.

 

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...