21 Temmuz 2013

Burdur Eğlenceye Hasret

Son zamanlarda gördüğüm en kalabalık insan topluluğuydu Burdur’da 20 Temmuz 2013.Yedisinden yetmişine kadar, çoluklusu çocuklusu herkes aşağı pazar yerindeki panayır alanına geldi ve doldu  taşırdı adeta. Burdur Belediyesi’nin düzenlendiği Ramazan etkinlikleri ile panayır alanında açılan standlar ve lunapark Burdurlu hemşerilerimin Ramazan Ayı boyunca eğlencesi olmakta. Burdur’da insanlar eğlenceye o kadar hasret olduğunu düşünüyorum ki memlekette ne kadar insan varsa oradaydı neredeyse. Panayır alanına gelmeden önce hareket ettiğim caddeler bomboştu. Vatandaş sosyal faaliyet açlığını bu tarz etkinlikler ile gidermeye çalışıyor. Burdurlu hemşerilerim bundan fazlasını hakediyor.

Yıllarca sosyal faaliyetlere aç bırakıldılar, aç bırakılmaya devam ediliyor. Benim hemşerilerimin diğer ülkemin insanlarından ne eksiği var…Burdur’da sosyal faaliyetlerin ve eğlence alanlarının arttırılması gereklidir. Bu nedenle oy olan yetkililere büyük görev düşmekte. Benim hemşerilerimin stresini atacağı alanlar üretmek zorundadırlar. Onların görevi vatandaşa hizmet etmek, temsil etmek yeterli değildir.İnşaallah Burdurlu hemşerilerime daha iyi olanaklar sağlanır.

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...