17 Temmuz 2013

2017 yılında akıllı telefonlarda 1,5 milyar gönderiye ulaşacak

Yeni veriler dünya çapında akıllı telefon sevkiyatı 2017 yılında 1,5 milyar varacaktır.Geçen yıl sevk akıllı iki katından daha fazla sayı gösteriyor.

Akıllı telefon pazarında zaten çok büyük, ama her şey önümüzdeki yıllarda daha da büyük almak için bekleniyor.
2017 yılında, dünya çapında akıllı telefon sevkiyatı 1,5 milyar vurmak bekleniyor, araştırma şirketi IHS yeni veriler göstermektedir. Bu yılın sonunda, IHS dünya çapında akıllı telefon sevkiyatı yaklaşık 900 milyon adede ulaşması bekleniyor.

Akıllı telefonlar dünya çapında toplam kurulum tabanı 2012 yılının üçüncü çeyreğinde, akıllı telefon sektörü için önemli bir kilometre taşı olarak 1 milyar aştı.
Beklendiği gibi, Apple IHS göre, 150 milyon adede ulaştı, bu yıl akıllı bir gemi dolusu gemi olacak. Ancak, araştırma şirketi gönderiler geçen yıl 134 milyon adet isabet beri rakam “, aslında düz” olduğuna işaret gecikmedi.
“Rekabetçi akıllı bültenleri iPhone ve hızla olası yavaşlama büyüme özelliği telefonu olarak bilinen alt seviye cep telefonları hakim olduğu bir piyasadan bu bir için pazar mil devam ediyor, özellikle şimdi, yakışıklı iş vahşi doğa konuşmak giderek akıllı telefon-merkezli, “IHS kıdemli analisti Wayne Lam Çarşamba günü yaptığı açıklamada

özgür doğan

Gazeteci Özgür Doğan, 1988 yılında Burdur’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Doğan, 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölünümünden mezun olmuştur. Doğan, SDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak 2018 yılında mezun olmuş ve Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Gazetecilik kariyerine üniversite eğitimine başladığı yılda başlayan Özgür Doğan, 10 Mayıs 2010 tarihinde Burdurweb.com internet sitesini kurarak Burdur’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Doğan, internet medyasında başladığı kariyerine ek olarak 15 Aralık 2015 tarihinde Burdurweb Dergisi’ni çıkarmaya başlamış ve halen yayın hayatını devam ettirmektedir. Gazeteci Özgür Doğan, ilk olarak Kasım 2016 yılında Kanal 15 televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Özgür Doğan ile Parantez” programını halen kendi internet televizyonu olan BurdurwebTV’de sürdürmektedir. Çeşitli dallarda bir çok ödül alan Doğan, gazetecilik kariyerinde en anlamlı ödülü ise 11 Aralık 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Bumerang En İyi Yerel Site kategorisinde Türkiye 1.si olmaya layık görülmüştür. Gazeteci Doğan, halen gazetecilik kariyerine yazılı, görsel ve internet medyasında sürdürmekte aynı zamanda da medya sektörünün bir çok dalında kurumsal ve teknik danışmanlık vermektedir.

You may also like...